ویتامین E

 ویتامین E فواید و مضرات

 

ویتامینE  یکی از ویتامین‌ های محلول درچربی است. ویتامین E همچون ویتامین C خاصیت آنتی اکسیدانی دارد واثر شیمیایی مخربی که به بافت‌ های بدن لطمه می‌زند را از بین می ‌برد. ویتامین E در سال ۱۹۲۰ کشف گردید و در سال ۱۹۳۶ از جوانه گندم جدا گردید و آلفا توکوفرول نام گرفت، این نام از کلمه یونانی TOKOS به معنی «تولد کودک» و کلمهٔ PHEREIM به معنی دنیا آوردن گرفته شده است و OL برای نشان دادن ساختار الکلی آن است بعدها دوگونه دیگر بنام بتا و گاما توکوفرول کشف شدند که اثرشان نسبت به آلفا کمتر بود. این ویتامین  Eدر لایه چربی دیواره سلول و داخل سلول قرار می‌گیرد و از تخریب دیواره سلول جلوگیری می‌کند. همچنین ویتامین ای یک نام برای گروهی از مولکول‌ها است که اثراتی شبیه آلفا توکوفرول را دارند. هرچند ویتامین e مهم‌ترین عامل برای داشتن سیستم ایمنی قوی و پوست و چشم‌های سالم است، اما همه فواید و خطرات ویتامین e هنوز خیلی مشخص نیست.

فواید ویتامین E

همان‌طور که گفته شد ویتامین E در بدن نقش یک آنتی اکسیدان را ایفا می ‌کند و از سلول‌ های بدن در مقابل تخریب حفاظت می ‌کند، یعنی ویتامین E توانایی زیادی در خنثی کردن رادیکال ‌های آزادی دارد که درون سلول‌های بدن و بطور طبیعی ساخته می‌شوند و چون دارای الکترون جفت ‌نشده هستند برای متعادل کردن خو د شان اقدام به جذب الکترون ‌های سلول ‌های سالم بدن می‌ کنند و از این طریق به آنها صدمه می ‌زنند. خاصیت آنتی اُکسیدانی ویتامین E به آن اجازه می‌دهد تا از لطمه دیدن داخل رگها و سکته قلبی پیشگیری کند. کمبود ویتامین E بیشتر در بیماری‌ های قلبی نمود پیدا می‌ کند. همچنین این ویتامین دارای خاصیت ضد انعقادی می‌باشد که به جریان راحت خون در رگ‌هایی که دارای پلاکت‌های چربی چسبنده به دیواره هستند، کمک می‌کند. ویتامین E همچنین باعث افزایش سطح ایمنی بدن در مقابل بیماری‌ها، جلوگیری از پیشرفت بیماری آلزایمر، کمک به درمان بیماری‌های چشمی مثل آب مروارید و دژنراسیون ماکولر، کاهش احتمال حملات قلبی در بیماران مبتلا به دیابت، کند کردن روند پیری سلول‌ ها، تقویت انسان در مقابل آلودگی‌های زیست محیطی، مقابله با کم خونی، درمان مشکلات ناشی از چربی ‌های بد هضم و کمک به بهبود بیماری‌های پوستی، زخم‌ها، اختلالات تولید مثل و کاهش دردهای پیش از قاعدگی و کاهش علائم و نشانه‌های لوپوس می‌شود. همچنین ویتامین E در درمان انواع سرطان‌ها مانند پروستات، پوست، و دهان کمک می‌کند. در تحقیقی نشان داده شده است که مردانی که از آلفا توکوفرول بیشتری استفاده کردند، خطر ابتلاء به سرطان پرستات در آنان ۵۳٪ کمتر از سایر مردان بوده است. همچنین تحقیقات نشان داده که مصرف ویتامین E در دوران بارداری به کاهش خطر ابتلای نوزاد به بیماری آسم می ‌انجامد. در این تحقیق نوزادانی که مادرشان کمترین میزان دریافت ویتامین E را داشته ‌اند 5 برابر بیشتر در معرض خطر ابتلاء به آسم بوده ‌اند. ویتامین E در جلوگیری از ابتلاء به سکته مغزی در افراد غیر سیگاری نقش دارد اما در افراد سیگاری خیر.

ویتامین E خطر توسعه بیماری آلزایمر را کاهش می‌دهد. پژوهشگران دانشگاه پزشکی شیکاگو با بررسی عادت غذایی ۶۰۰۰ نفر دریافتند که آن دسته از افرادی که دچار مشکلات فراموشی و نظایر آن نیستند، در عادت غذایی خود غذاهای سرشار از ویتامین E گنجانده‌اند. ویتامین ای، رادیکال‌های آزاد را که محتملاً می‌توانند به سلول‌های مغز آسیب بزنند، مهار می ‌کند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

فرم ورود به آزمایشگاه دکتر شریفی

اشتراک در خبرنامه آزمایشگاه دکتر شریفی

لصفا ایمیل و نام خود را وارد کنید تا از جدیدترین مطالب پزشکی آگاه شوید!
پوشه اسپم ایمیل خود را چک نمائید! آزمایشگاه دکتر شریفی در اصفهان