آزمایشگاه تشخیص طبی در اصفهان ، آزمایش زگیل تناسلی ، آزمایشات بارداری در اصفهان ، بهترین آزمایشگاه در اصفهان ، آزمایش hpv در اصفهان ، آزمایش کبد چرب ، بهترین آزمایشگاه اصفهان

Pregnancy Symptoms

آزمایشگاه دکتر شریفی، آزمایشگاه تخصصی بارداری ، آزمایشگاه در اصفهان

در اکثر مواقع تا حتي قبل از تاييد قطعی به وسيله طب مدرن آزمایشگاهی علایم و نشانه هاي متفاوتی از بارداری وجود دارند كه از حامله بودن مادر خبر خواهند داد .

بطور خلاصه در زير به تعداي از نشانه های هشدار دهنده زودرس حاملگي اشاره خواهیم نمود.

معمولا بارداري بعلت تغیرات شدید هورمونی با تعييرات فراواني توام خواهد بود . اين تغييرات می تواند هم جسمي  باشد و هم روحي ولی در بخاطر داشته باشيد كه اين تغييرات در همه خانم ها يكسان نبوده و عموما در افراد مختلف شدت و ضعف خواهد داشت و همچنین به ياد داشته باشيد كه احتمالا همه نشانه های زير شامل حال شما نشود .

بیشتر بخوانید : تست و آزمایش غربالگری سلامت جنین

 1- حساسیت و دردناك بودن نوک سينه ها :

 مهمترین و از شايع ترين علایم بارداري حساس شدن خود پستانها و مخصوصا نوك نوک پستان می باشد كه اکثرا در سه هفته اول حاملگی خود را به وضوح نشان خواهد داد. این علامت تورم و دردناك شدن پستان تقریبا شبيه همان قبل از پريود قاعدگی می باشد.

 2. در مراحل اولیه حاملگی درد و گرفتگي  عضلات زير شكم و همچنین لكه بيني كم و صورتي رنگ نیز اتفاق می افتد که بعلت لانه گزینی تخمک بارور می باشد.

3. تهوع نیز از نشانه هاي معمول بارداري می باشد. تهوع معمولاً اوايل صبح شدت بيشتري داشته ولی در کل شبانه روز می تواند اتفاق افتد. تهوع نیز بعلت تغیرات شدید هورمونی در بدن مادر است که بعد از 3 ماه برطرف می شود.

4. احساس خستگي بدون دلیل نیز در اوايل بارداری دیده خواهد شد.

5. تكرر ادرار: از دیگر علایم بارداری تکرر ادرار می باشد.تكرر ادرار نیز بعد از گذشت سه ماه از ماهگي بتدريج بهبود خواهد یافت.

6. ایجاد يبوست: بعلت تغييرات هورموني شدید كه در بدن مادران باردار رخ داده است ابتلا به يبوست بسيار رايج می باشد.

7. احساس سرگيجه در اوايل برداری همراه با تغييرات فشار خون: خانم های باردار معمولا می توانند سرگيجه داشته باشند و احساس سنگين و گنگی در سرشان می کنند.

8.  توقف پریود قاعدگی: مهمترین نشانه بارداری توقف عادت ماهیانه بیش از یک و نیم برابر مدت زمان سیکل قاعدگی است
آن دسته از زنانی كه سیکل قاعدگي منظم دارند توقف سیکل قاعدگی میکی از نشانه های خوب بارداری ی باشد.

9. تست مثبت بارداری با تستهاي آزمايشگاهي، رپید تستها و از طريق آزمايشادرار و آزمايش خون. حاملگی و عدم حاملگی مشخص می شود.

در آزمایشگاه با اندازه گيري هورمون گنادوتروپين پی به بارداری میرود. مقدار اين هورمون با استفاده از آزمايش خون از روز هشتم تا دهم و در آزمايش ادرار از روز بیست و یکم تا بیست و هشتم حاملگي قابل تشخيص خواهد بود. در صورت منفی بودن آزمایش و ادامه علایم آزمایش بایستی یک تا دو هفته بعد تکرار شود.

آزمایشگاه دکتر شریفی

هورمون شناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *