آزمایش خون در منزل

آزمایش خون در منزل

آزمایش خون در منزل و محل کار

بیش از یکسال است که درگیر بیماری کرونا هستیم و توصیه‌های اکید متخصصین مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ حداکثری فاصله‌های اجتماعی اهمیت رعایت فاصله‌گذاری را نشان می‌دهد و از سوی دیگر، تعداد افرادی که برای آزمایش خون به آزمایشگاه می‌روند در پی همه گیری SARS-CoV-2 کاهش یافته است. (برای تست کرونا در منزل اصفهان کلیک کنید)

بسیاری از بیماران آزمایش های معمول و مراقبت‌های پزشکی را به منظور به حداقل رساندن شیوع ویروس کرونا به تعویق می‌اندازند. این تغییرات باعث شده است که مؤسسات بهداشتی شیوه‌ها و فناوری‌های جدیدی را اتخاذ کنند که به بیماران این امکان را می‌دهد تا در حالی که در خانه امن هستند، خون‌گیری یا آزمایش خود را انجام دهند. یک نظرسنجی از پزشکان در آوریل 2020 نشان داد که 85 درصد از شرکت‌کنندگان از طریق تلفن و به صورت مجازی مراجعه می‌کنند. این نظرسنجی همچنین نشان داد که 77 درصد از پزشکان شرکت کننده از خدمات پزشکی از راه دور حمایت کردند. در نتیجه بسیاری از افراد به آزمایش خون در منزل رو آوردند.

آزمایش خون در خانه به گونه‌ای طراحی شده است که راهی ساده و بدون دردسر برای آگاهی از سلامتی در اختیار شما قرار می دهد. از این آزمایشات می‌توان برای بررسی طیف وسیعی از شرایط حاد و مزمن استفاده کرد، اگرچه آزمایش خون به تنهایی به ندرت اطلاعات کافی را برای تشخیص قطعی ارائه می‌دهد، نتایج آزمایش‌هایی که خارج از محدوده طبیعی قرار دارند، به طور کلی نیاز به بررسی بیشتر توسط پزشک شما دارد.

نمونه گیری خون در منزل راهی مطمئن برای تکمیل طیف وسیعی از آزمایشات تشخیصی و پیشگیرانه غربالگری سلامت بدون نیاز به خروج از خانه است. بسیاری از افراد به دلیل شرایط خاص خود توانایی مراجعه به آزمایشگاه را ندارند. برای مثال افرادی که به تازگی عمل جراحی انجام داده باشند، بیماران، معلولین، سالمندان، کودکان یا زنان باردار، تحمل و توانایی انتظار در صف آزمایشگاه‌ها را ندارند، همچنین این افراد در خطر بیشتری برای ابتلا به کووید هستند به همین دلیل بهتر است از خدمات آزمایش در منزل استفاده کنند. برخی دیگر از اشخاص نیز برنامه بسیار فشرده‌ای دارند و زمان کافی برای مراجعه به آزمایشگاه را ندارند. در این شرایط می‌توانید تنها با یک تماس تلفنی با آزمایشگاه دکتر شریفی، آزمایشگاه را به خانه خود بیاورید.

آزمایش خون در منزل برای بررسی بسیاری از بیماری‌های شایع مانند دیابت، عفونت‌های ویروسی و باکتریایی، کم‌خونی و برخی از انواع سرطان، چکاپ و بررسی‌های دوره‌ای استفاده می‌شود. این آزمایشات می‌تواند به شما و پزشک شما کمک کند تا سلامت کلی شما را زیر نظر داشته باشند، زیرا آزمایش خون به طور گسترده‌ای به‌عنوان بخشی از استراتژی غربالگری و پیشگیری در حفظ سلامت استفاده می‌شود. آزمایش در خانه استرس‌زایی کمتری نسبت به ریسک خارج شدن از خانه در هنگام همه‌گیری کرونا دارد. خدمات ملاقات خانگی به ویژه برای افرادی که ایمنی ضعیف‌تری دارند و کسانی که در معرض خطر بیشتری برای مواجهه با عوارض عمده ناشی از COVID-19 هستند مفید است. بنابراین به جای حرکت به بیرون، آزمایش خون در منزل راهی مطمئن‌تر برای اطمینان از برآوردن تمام نیازهای سلامتی است. تا بحال پیش آمده که خودتان نسبت به سلامت و ایمنی بدنتان مشکوک شده باشید و بخواهید بدون نسخه یک چکاپ کامل انجام دهید؟ مثلاً ممکن است احساس کنید که علائم کمبود ویتامین دارید و یا اینکه کلسیم بدنتان کاهش یافته ولی تمایلی به مراجعه پزشکی ندارید، در اینصورت آزمایشگاه دکتر شریفی به شما خدمات آزمایشگاهی در منزل را بدون نسخه ارائه می‌کند.

در آزمایشگاه دکتر شریفی تمام پرسنل ما حرفه‌ای هستند و در کار خود بسیار آموزش دیده‌اند. آنان برای آزمایش خون در منزل حداکثر ایمنی را تضمین می‌کنند و هنگام جمع‌آوری نمونه‌های خون شما از پروتکل‌های بهداشتی دقیق پیروی می‌کنند. به‌راحتی می‌توانید محل مورد نظر خود را برای انجام نمونه‌گیری انتخاب کنید خوب است بدانید که برای ثبت درخواست و گرفتن نوبت آزمایش در منزل هم می‌توانید با نسخه و هم بدون نسخه اقدام کنید.

مراحل نمونه گیری و آزمایش خون در منزل

لازم است پیش از حضور پرسنل برای انجام آزمایش محیط را آماده‌سازی کنید تا فرآیند نمونه‌گیری زمانبر نشود و پس از نمونه‌گیری، نمونه در شرایط ویژه و سریعاً به آزمایشگاه منتقل ‌شود. پس از ثبت درخواست آزمایش خون در منزل و تعیین زمان و مکان مورد نظر شما، در زمان مقرر پرسنل مجرب و مورد تأیید آزمایشگاه 15 دقیقه قبل از مراجعه به منزل جهت هماهنگی با شما تماس گرفته، سپس در زمان تعیین شده مراجعه خواهند کرد. پرسنل آزمایشگاه با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی (مثل زدن ماسک، استفاده از شیلد، ضدعفونی کردن دست‌ها و استفاده از دستکش قبل شروع نمونه‌گیری)، نمونه‌گیری را با تجهیزات و روش کاملاً استاندارد انجام و نمونه را سریعاً به آزمایشگاه منتقل خواهند کرد.

مراحل آزمایش خون در منزلبرای آزمایش خون در منزل چگونه اقدام کنیم؟

شما می‌توانید برای ثبت درخواست آزمایش خون در منزل توسط کادر با تجربه آزمایشگاه دکتر شریفی که به صورت رایگان و حتی در ایام تعطیل انجام می‌شود از طریق سایت آزمایشگاه دکتر شریفی، قسمت نمونه‌گیری با خدمات ویژه اقدام کنید یا مستقیماً با شماره تلفن 09135644417 تماس گرفته و با ثبت درخواست آزمایش خود زمان و مکان نمونه گیری را تعیین کنید.

پس از ثبت درخواست آزماییش خون در محل، پرسنل مجرب و مورد تایید آزمایشگاه 15 دقیقه قبل از مراجعه به منزل جهت هماهنگی با شما تماس گرفته و در زمان تعیین شده مراجعه خواهند کرد. پرسنل آزمایشگاه با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و استانداردهای لازم نمونه‌گیری را انجام خواهند داد. سپس مبلغ 50 هزار تومان وجه نقد به‌عنوان پیش پرداخت دریافت و فیش به شما ارائه خواهد شد و راجع به نحوه تسویه حساب، توضیحات تکمیلی بیان می‌شود. سپس نحوه دریافت جواب آزمایش به صورت آنلاین/ واتساپ و یا حضوری به انتخاب شما مشخص خواهد شد. به این ترتیب شما می‌توانید به‌راحتی، در امنیت کامل و بدون مراجعه حضوری آزمایش خون مورد نیاز خود را انجام داده و نتیجه آن را با روشی که خود انتخاب کرده‌اید در زمانی که به اطلاع شما می‌رسد، دریافت کنید.

انواع آزمایشات خون در منزل

همه آزمایشات خون می‌تواند با همان استانداردهای لازم در منزل یا محل کار شما انجام شود به جز آزمایشات cell free که نوعی آزمایش غربالگری جنین در دوران بارداری هست که به دلیل وجود حساسیت و شرایط خاص در محیط آزمایشگاه انجام می‌شود.

برای معرفی بهترین آزمایشگاه غربالگری سلامت جنین در اصفهان کلیک کنید.

چند نمونه از آزمایشات در منزل را به طور مثال بیان می‌کنیم:

آزمایش چکاپ سلامت که توصیه می‌شود افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای هر 6 ماه و افراد سالم و جوان هر ساله انجام دهند.

آزمایشات کم خونی برای زنانی که سیکل‌های ماهانه سنگین  یا زایمان داشته‌اند و یا برای افرادی که به تازگی جراحی سنگینی داشته‌اند، توصیه می‌شود.

تیرویید برای چکاپ در افراد دارای علامت یا برای تنظیم دوز مصرفی دارو توسط پزشک بعد از مدتی از درمان توصیه می شود.

تست بارداری برای خانم‌هایی که نزدیکی محافظت نشده داشته‌اند یا برای بارداری اقدام و زمان قاعدگی آنان به تأخیر افتاده است، می‌توانند برای اطمینان این تست را بدون نسخه پزشک انجام دهند.

قبل از بارداری یا در اوایل بارداری لازم است تعدادی آزمایش به صورت روتین انجام شود که شامل شمارش سلول‌های خونی، قند خون، گروه خونی، بررسی تیرویید، عملکرد کلیه و تشخیص و برسی بعضی ازعفونت‌ها که در صورت وجود برای جنین خطرناک است، بررسی شود. پس اگر تمایل به بارداری دارید و یا در اوایل بارداری هستید توصیه می‌شود در اولین ویزیت پزشک نتیجه این آزمایشات را همراه داشته باشید.

در صورت مصرف داروهای ضد انعقاد مثل وارفارین یا پلاویکس و..پزشک برای تنظیم دوز مصرفی به صورت دوره‌ای آزمایش های انعقادی را درخواست می‌دهد، این افراد که بیشتر افراد مسن هستند در این شرایط همه‌گیری کرونا توصیه می‌شود از منزل خارج نشده و در خانه این آزمایشات را انجام دهند.

در افراد مبتلا به دیابت آزمایش قند خون به صورت دوره‌ای و هر سه ماه، برای بررسی مناسب بودن دوز درمانی، بررسی تأثیر نوع دارو و رعایت کردن مصرف مناسب دارو و رعایت رژیم غذایی مناسب توسط بیمار، توصیه به انجام آن می‌شود که بهتر است هنگام ویزیت پزشک همراه خود داشته باشید تا از مراجعه مجدد برای نشان دادن جواب آزمایش به پزشک جلوگیری کنید. برای آزمایشگاه تشخیص طبی در اصفهان کلیک کنید.

مزایای آزمایش خون در منزلمزایای آزمایش خون در منزل

انعطافپذیری زمان و راحتی در انجام، می‌توانید طبق زمان مناسب خود آزمایش خون خود را با خیال راحت در خانه یا محل کارانجام دهید. ارائه خدمت نمونه‌گیری خون در منزل در ایام تعطیل نیز انجام می‌شود.

می‌توانید گزارش نتایج آزمایش خود را به صورت آنلاین دریافت کنید.

ایمنی و حفظ سلامتی، جمع‌آوری خون از راه دور ایمنی را برای بیماران و ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی افزایش می‌دهد. در این شرایط همه‌گیری کرونا جزو مهم‌ترین مزایای آزمایش خون در منزل به شمار می‌آید.

بسیاری از افراد آسیب پذیر مانند افراد مسن، باردار و دارای بیماری زمینه‌ای به دلیل شرایط خاص خود توانایی مراجعه به آزمایشگاه را ندارند. همچنین در این شرایط شیوع ویروس کرونا بیشتر در معرض خطر ابتلا هستند و توصیه می‌شود از خدمات آزمایش در منزل استفاده کنند.

همچنین محل زندگی برخی افراد فاصله زیادی تا آزمایشگاه دارد و انجام آزمایش در منزل تأثیر بسزایی در صرفه جویی وقت دارد.

آزمایشگاه دکتر شریفی این امکان را برای شما فراهم کرده است که با حفظ ایمنی و سلامت خود و عزیزانتان در هر زمان و مکانی که بخواهید آزمایش خون خود را به آسانی و با یک تماس تلفنی با شماره 09135644417 انجام و گزارش آن را به صورت مجازی و بدون مراجعه حضوری دریافت کنید.

عمومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *