آزمایشگاه تشخیص طبی در اصفهان ، آزمایش زگیل تناسلی ، آزمایشات بارداری در اصفهان ، بهترین آزمایشگاه در اصفهان ، آزمایش hpv در اصفهان ، آزمایش کبد چرب ، بهترین آزمایشگاه اصفهان

Urine Culture, UC


آزمایش کشت ادرار بصورت روزانه و در مواقع نیاز بصورت اورژانسی در آزمایشگاه تشخیص طبی دکتر شریفی در اصفهان انجام می شود. آزمایشگاه تخصصی، آزمایشگاه در اصفهان

آزمایش كشت ادرار و بررسی حساسيت آنتي بيوتيكي Urine Sensitivity and Culture
موارد درخواست:
جهت تشخيص عفونت های مجاري ادراري (UTI) در بيماران دچار تكرر يا اضطرار در دفع ادرار، ديزوري، و نیز در تب با منشا ناشناخته و يا دیده شدن باکتری زیاد در آنالیز ادراری.

مقادير بدست آمده از کشت ادرار:
كمتر از 1000=منفي
1000 تا 100000=مشكوك
بيشتر از 100000=مثبت
عوامل تداخل كننده در آزمایش کشت ادرار:
آلودگی ادرار با ترشحات واژن، مدفوع، دست ها يا لباس ها، استفاده از آنتي بيوتيك ها

موارد قابل توجه قبل از آزمایش:
1) نمونه ادرار بایستی توسط خود بيمار از وسط ادرار و يا توسط پرستار مجرب از طریق سند ببا رعایت نکات استریل از بيمار گرفته مي شود.
2) بایستی تا اتمام جمع آوري نمونه ادرار از مصرف هر گونه آنتي بيوتيكی اجتناب گردد.
3) وسايل لازم جهت جمع آوري نمونه ادرار از طرف آزمایشگاه در اختيار بيمار قرار داده شود.

روش نمونه گيري ادرار:
– در اولین قدم باید منفذ ادراری به طور دقيق با محلول يددار برای كاهش آلودگي نمونه شستشو داده شود. درب ظرف ادرار استريل را با احتیاط باز کرده و به نحو صحيح در محل مناسب قرار دهید، اول ادرار نمائید و زمانی که به وسط ادرارتان رسیدید 10- 5 سي سي ادرار از ادرار وسط را تهيه نمايند، درپوش ظرف را ببندند طوری که در کل نمونه گیری دستتان به داخل ظرف و یا داخل درپوش آن تماس پیدا نکند.
– نمونه های تهیه شده در منزل حداكثر باید طي 20 دقيقه پس از جمع آوري ادرار آنرا در يخچال قرار داد، نمونه ادرار را مي توان تا 12 ساعت پس از جمع آوري در يخچال نگهداري نمود.

آزمایش ادرار 24 ساعته:
یبسیاری از بيماري ها مخصوصا بيماري هاي آندوكرين (هورمونی) توسط نمونه ادرار 24 ساعته قابل تشخيص و ردیابی اند.

روش جمع آوري نمونه:
برای اولین بار ادرار را دور بريزند و زمان دقيق را يادداشت کنید (مثلا ساعت 11 شب)، به مدت 24 ساعت، يعني تا ساعت 11 شب فرا تمامي نوبت هاي دفع ادرار بايد در ظرف مخصوص جمع آوري شوند، در جاي خنك یا يخچال نگهداري و پس از اتمام كار به آزمايشگاه ارسال نمائید.

بیشتر بخوانید : آزمایش کشت مدفوع

میکروب، قارچ و انگل شناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *